En İyi Kış Lastiği

En İyi Kış Lastiği 2019

En iyi kış lastiğini almak istiyorsanız hiç tereddüt etmeden iletişim adresimizden bizimle iletişim kurun. En iyi kış lastiği konusunda oldukça iddialıyız. Lütfen öncelikli olarak  www.kislastigifiyatlari.net sitemizi inceleyin.

Kötü Hava Koşullarında Kış Lastiği

Kötü hava koşulları yolda sürüş yeteneğinizi olumsuz etkiler. Aracınız dört teker çekişe sahip olsa dahi kış lastikleri aracınızın performansını arttıracaktır. Aynı zamanda aracınıza ve sürüşünüze güveninizi artacaktır.

Ancak her lastiği diğerinden farklı kılan özellikleri mevcuttur. Bazıları kar seviyesi yüksekken iyi çalışır, Bazıları ise buz üzerinde daha iyi performans verir. Bazı kar lastiklerinin sağlam ve cesur sırt desenleri vardır. Bazı kar lastikleri ise kavramada sürücüye yardımcı olan daha ince yarıklar vardır.

Kış lastikleri dünyasında kaybolabilirsiniz. Çünkü her biri farklı senaryolar için özel olarak tasarlanmıştır. Fakat hiç kendinizi zor durumda hissetmeyin size bütün sorularınıza cevap vermek için buradayız. Böylece sizin için en iyi kış lastiği hangisi olduğuna kolayca karar verebilirsiniz.

Kışın çok fazla kar ve buz olan yerlerde yaşıyorsanız ya da bu bölgelere sık sık seyahat ediyorsanız dört mevsim lastiklerine fazla güvenmemenizi öneriyoruz. Dört mevsim lastikleri ne kadar iyi tasarlanmış olursa olsun kış mevsiminin en kötü koşulları için tercih edilmek üzere üretilmezler.

Kış Lastiklerinin Özellikleri

Kış lastiklerinin özellikleri genel olarak şunlardır:

  • Kış lastikleri donma sıcaklıklarında ve buzlu yüzeylerde daha iyi çekiş sağlaması için tasarlanmış özel bir kauçuk bileşiği kullanılarak yapılır.
  • Kış lastiklerinin sırtında maksimum çekişi sağlamak amacıyla bu koşullar için özel oluklar bulunur.
  • Günümüzde özellikle yüksek performanslı araçlar için imal edilmiş bir kaç tür kış lastiği de bulunuyor. Bu lastiklerin özelliği iyi bir yol tutuşuna sahip olmaları ve kışın kuru havalarda yollara daha da iyi yola yapışmaktır.

Bütün profesyonel sürücülerin kabul ettiği görüş aracınızın iyiliği tamamen lastiklerinizin ne kadar iyi olduğuna bağlıdır. Piyasadaki en iyi yol tutuşuna ve en akıllı sisteme sahip bir arabanız olsa bile lastikleriniz iyi bir sürüş için uygun değilse kesinlikle istediğiniz performansı alamazsınız. Unutulmaması gereken bir konu en iyi kış lastiği için şirketlerin harcadıkları milyonlarca dolar kesinlikle boşuna değildir.

.

 

Bir önceki yazımız olan 205 55 r16 Kış Lastiğini Gururla Sunuyoruz başlıklı makalemizde 205 55 r16 Kar lastiği ve 205 55 r16 kış lastiği hakkında bilgiler verilmektedir.

Sayfayı Paylaş
error