Kış Lastiği Fiyatları http://www.kislastigifiyatlari.net Mon, 29 Jul 2019 07:32:10 +0000 tr hourly 1 Kış Lastiği Nereden Alınır ? http://www.kislastigifiyatlari.net/kis-lastigi-nereden-alinir/ Mon, 15 Jul 2019 08:56:01 +0000 http://www.kislastigifiyatlari.net/?p=2664 Kış lastiği satın almak isteyen kişilerin ilk başvurmaları gereken yer  POLATLASTİK.COM internet sitemizdir. Kış lastiği zorlu geçen kış şartları için oldukça önemlidir. Bu lastikler sayesinde araçlar karlı ve ıslak yollarda kaymaz ve herhangi bir kazanın yaşanmasının önüne geçilir. Geçtiğimiz yıllarda araçların kaymaması için tekerleklere zincir takılırdı. Ancak günümüzde bu işi kış lastikler görüyor. Kışa özel üretilen bu lastikler ani frenlemelerde dahi ıslak zeminlerde kaymayı en aza indirgiyor. Bu da trafik kazalarını büyük ölçüde azaltıyor. Kış lastiklerinin bu kadar önemli olmasından dolayı da devlet kış aylarında bu lastiklerin takılmasını zorunlu hale getirdi.

kış lastik fiyatları 2019

kış lastik fiyatları

 

En İyi Kış Lastiğini Nasıl Seçebilirim ?

Kış lastiğinin seçimi oldukça önemlidir. Kış lastikleri zorlu hava koşullarında aracı koruyan en önemli etkenlerden bir tanesidir. Bundan dolayı da kış lastiği seçimi dikkatli yapılmalıdır. Kış lastiklerinin yer tutuşu iyi olmalıdır. Bu lastiklerin hem ıslak, hem kuru hem de karlı zeminlerde kaymayı önlemesi gereklidir. Frenleme de dahi kaymayan lastikler en iyi kış lastikleridir. Hangi lastiği alacağı konusunda kararsız kalanlar ise sahip oldukları aracın üreticisinin önerdiği bir lastik olup olmadığına bakmalıdır. Şayet araç üreticisinin önerdiği bir lastik varsa bu kış lastiğinin alınmasında fayda vardır. Böyle bir öneri yoksa da yaz lastiğinin boyutlarında kış lastiğinin da alınması gereklidir.

Bütçeyi Sarsmayan Kış Lastikleri

Kış lastiklerini satın almak zorunludur. Aralık ayından itibaren herkesin aracında kış lastiğinin takılı olması gereklidir. Kış lastiğine geçmeyen kişiler ise ceza ile karşılaşacaklardır. Kış lastiğinin pahalı olmasından dolayı nasıl alacağını düşünen kişiler internet sitemizi ziyaret edebilirler. En kaliteli kış lastikleri en uygun fiyata web sitemiz aracılığıyla alınabilir. İnternet sitemizin araç sahiplerine sağladığı bu fırsat ile kişilerin cepleri yanmadan kış lastiklerini alabilelim

eleri mümkün olur. Kış lastiğine ayıracak fazla bütçesi olmayan ancak bu lastikleri alması gereken kişiler internet sitemizden kendileri için en uygun lastiği bulabilir. Kış lastiği fiyatları hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen kişiler de yine web sayfamızdan tüm lastiklerin fiyatlarını öğrenebilir.

 

]]>
Kış Lastiği Uygulaması Nedir ? http://www.kislastigifiyatlari.net/kis-lastigi-uygulamasi-nedir/ Sat, 13 Jul 2019 09:14:37 +0000 http://www.kislastigifiyatlari.net/?p=2669 Kış lastiği uygulaması Aralık ayında başlayan ve tüm araçların kış lastiği takmasını zorunlu hale getiren bir yaptırımdır. Ülkemizde kış ayları oldukça sert geçebiliyor. Pek çok ilde kış aylarında yoğun kar yapışları meydana geliyor. Böyle havalarda da yollar çok kaygan oluyor. Bu yüzden de aracın yolda kaymaması için Aralık ayından itibaren kış lastiği takılması zorunludur. Bu uygulama yalnızca araç sahiplerini değil farklı araçları ve insanları da korumak içindir. Uygulamaya Aralık ayında başlansa da kar yağışlarının erken başlaması durumunda daha erken de kış lastiklerine geçilmelidir. Böylece trafik çok daha güvenli bir hale gelecektir.

 

En İyi Kış Lastiği Hangisidir ?

Yeni bir kış lastiği alacak olan kişiler hangi lastiği almaları konusunda tereddüt yaşayabiliyor. Özellikle lastiklerin özellikleri pek bilmeyen kişiler alacakları lastikler konusunda kafa karışıklığı yaşıyor. Ancak kış lastiği alınırken araç üreticinin tavsiyesi göz önüne alınmalıdır. Araç üreticileri ölçü, yük sınıfı ve hız sınıfı hakkında bilgi verecektir. Buna göre de kış lastiği alınmalıdır. Ayrıca en iyi kış lastiği hangisi diye merak edenlere verilebilecek cevap karda en iyi fren yapabilen ve bu frenleme sırasında kayması en az olandır. Bunun dışına çekiş yönünden de yeterli olması gereklidir. İyi bir kış lastiği kışın ıslak zeminlerdeki performansı üst düzey olandır. Fakat ıslak zeminlerin yanı sıra kuru zeminlerdeki performansı da önemlidir.

Önerilen Kış Lastikleri Nelerdir ?

kış lastiği uygulaması 2019

kış lastiği uygulaması

Uzman kişiler kış lastiği önerirken kuru, ıslak ve karlı yolda fren performansına bakar. Ayrıca bir lastiğin üretim yılı ve ayının da kontrol edilmesi önemlidir. Bunların dışında bir lastiğin tüm tekerlere uyum sağlıyor olması de şarttır. Tüm bunlar göz önüne alınarak lastik tercihi yapılmalıdır. Hangi lastik alınacak olunursa olunsun başvurulacak adres POLATLASTİK.COM internet sitemizdir. Kış lastikleri konusunda önemli bir satış noktası olan web sitemiz en uygun lastiklerin de alınabileceği adrestir. Bu yüzden de kış lastiği alacak olan kişilerin ilk olarak internet sitemizi ziyaret etmesi gereklidir. Aracınıza en uygun olan kış lastikleri web sitemiz kolay bir şekilde satın alınabilir.

]]>
Kış Lastiği Nasıl Seçilir 2019 http://www.kislastigifiyatlari.net/kis-lastigi-nasil-secilir-2019/ Thu, 11 Jul 2019 08:45:02 +0000 http://www.kislastigifiyatlari.net/?p=2660 Kış Lastiği Nasıl Seçilir?

Kış lastiği özellikle karlı ve yağmurlu havalarda aracın kaymasını önlemesinden dolayı çok önemlidir. Kış lastiği takılması hem araç sahibi hem de farklı araçların güvenliği için gereklidir. Bundan dolayı da kış lastiğinin takılması zorunludur. Araçların Aralık ayında kesin olarak kış lastiklerine geçmiş olması gerekir. Kış lastiği seçimi konusunda da insanların kafası karışabilir. Ancak en iyi çözüm aracın üretici firmasının önerdiği lastik hangisiyse onun takılmasıdır. Kış lastiği seçilirken şayet araç üreticisi yük ve hız sınıfına göre bir lastik önermişse o lastik alınmalıdır. Böyle bir öneri yoksa da standart lastik ile aynı ebatlar kış lastiği alınabilir.

Kış Lastiği Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kış lastiği alınırken en dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi lastiğin üzerinde kış lastiği sembolünün olup olmadığıdır. Bazı lastik satan yerler kış lastiği diye yaz lastiği satabiliyor. Bundan dolayı bu işarete çok dikkat edilmelidir. Kış lastiği alacak olan kişilere verilebilecek bir başka tavsiye ise garanti şartlarının neler olduğunun sorulmasıdır. Kış lastiklerinde garanti oldukça önemlidir. Bu yüzden de lastik alınırken bu konu hakkında kesinlikle bilgi alınmalıdır. Bunların yanı sıra dikkat edilmesi gereken hususlardan bazıları şunlardır:

  • Lastiğin üretim yılı ve ayı,
  • Lastiğin aracın tüm tekerleklerine takılıp takılmadığı.

En Uygun Kış Lastikleri

Kış lastiklerini güvenle alabileceğiniz yerlerden bir tanesi firmamızdır. İnternet sitemizi ziyaret eden kişiler kendi arabalarına en uygun olan lastiği bulabilirler. Ayrıca lastik karşılaştırması yapmak isteyen kişiler de yine bilgisayar başından hiç zorlanmadan bu değerlendirmeyi yapabilirler. En kaliteli kış lastiklerini en uygun fiyata almak isteyenlerin de muhakkak internet sitemize girmesi gerekir. Oldukça uygun fiyatlara lastikleri sağlayan firmamız insanların bütçelerini de sarsmıyor. Bunun dışında internet sayfamız sayesinde lastik alışverişi oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Kış lastiği ihtiyacı duyan kişiler kendi araçları için en uygun lastiği internet sayfamızdan bulabilir ve bu lastiği hem en uygun fiyata hem de en kolay şekilde satın alabilir. Kış lastiği 2019 hakkında daha detaylı bilgi de internet sitemizde yer alıyor.

kış lastiği nasıl seçilir

kış lastiği nasıl seçilir 2019

]]>
Yeni Michelin Alpin 6 Kış Lastiği http://www.kislastigifiyatlari.net/yeni-michelin-alpin-6-kis-lastigi/ Sat, 03 Nov 2018 08:45:25 +0000 http://www.kislastigifiyatlari.net/?p=2604 Michelin Alpin 6 Kış Lastiği
Michelin Alpin serisinin en yeni modeli Alpin 6 bu yıl tüketicilerin beğenisine sunuldu. Michelin Alpin 6 modelini diğer serilerinden ayıran en önemli özelliği aşındığında bile kış lastiği performansından ödün vermemesi.
  • Michelin Alpin 6 kış lastikleri, minimum diş derinliğine ulaşılana kadar tüm kullanım ömrü boyunca kavrama özelliklerini korur.
  • Aşınmış Michelin Alpin 6 lastiklerinin durma mesafesi, rakip premium lastiklerden yaklaşık 5.4 metre daha kısadır.
  • Minimum diş derinliğine inildiğinde bile karda hızlanma etkinliği diğer rakip markalardan daha iyidir.
  • Michelin Alpin 6 yarışmacılar arasında en iyilerden biri.

 

Yapılan testlerde Michelin Alpin 6 kış lastikleri üstün direksiyon hakimiyetini ve ıslak zemin performansını sunar. Hassasiyet ve tepki hızı, manevralar sırasında asfaltta yapışma güvenilirliği ile Michelin Alpin 6 lastikleri, aşınmaya karşı dayanıklılığı ile rakiplerinden daha iyi performans göstermiştir.
En önemli konulardan birisi de kar üzerinde güvenli sürüş ve performansı ile ön plana çıkan Michelin Alpin 6 kış lastikleri, ıslak asfalt zeminde de yüksek yol hakimiyeti ve kısa fren mesafesi sunabilmesi, sessiz ve konforlu bir yolculuğun yanı sıra, yakıt tüketiminin en verimli şekilde dengelenmesi gibi özelliklerinin de yeterli seviyede olmasıdır. Diğer tüm rakiplerini geride bırakan Michelin Alpin 6, yaz lastiklerinde sunmakta olduğu konforlu ve güvenli sürüş keyfi özelliklerini, kış şartlarında da yaşamak isteyen sürücülere hitap etmektedir.
Michelin Alpin 6 serisinin üstün özellikleri konusunda en önemli etkenlerden birisi olan sırt desen tasarımı, Alpin 5 deseni ile kıyaslandığında oldukça farklıdır. Michelin Alpin 6 kış lastiği geliştirilen sırt desen tasarımı ile testlerde aldığı başarılı sonuçlarla sektörün beğenisini kazanan kış lastikleri arasındadır.
Michelin Alpin 6 Kış Lastiği Fiyatları ve ebat seçenekleri için tıklayın https://www.lastikal.com.tr/Michelin-Alpin-6,TA-8501.html
]]>
Yeni Hyundai Tucson Kışlık Lastik Fiyatları ve Markaları http://www.kislastigifiyatlari.net/yeni-hyundai-tucson-kislik-lastik-fiyatlari-ve-markalari/ Mon, 30 Oct 2017 08:41:16 +0000 http://www.kislastigifiyatlari.net/?p=167 Yeni Hyundai Tucson araçlarda 19 inç jantlarla satışa sunuldu. Bizde Yeni Hyundai Tucson kullanıcıları için kışlık lastik ebatlarına ve fiyatlarına ulaşabilmeniz için aşağıdaki linkleri sizlerle paylaşıyorum. 19 inç jantlı aracınızda 245/45R19 lastikler standart olarak takılı gelmekte. Hyundai tucson için kış lastiği markalarını fiyatlarını karşılaştırması da size kalsın.

 

Yeni Hyundai Tucson aracınız için 245 45 r19 kış lastiği fiyatları ve seçeneklerini Lastikal.com.tr yi ziyaret ederek görebilirsiniz.

Tüm 245 45 r19 lastik fiyatları için aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.

https://www.lastikal.com.tr/kategori/245-45-r19

 

Sizin için seçtiğimiz lastiklerden bir kaç tanesi aşağıdakilerdir.

Kumho 245 45 R19 102V XL WP71 Wintercraft Yeni Hyundai Tucson Kış Lastiği

Petlas 245 45 R19 102V Reinf. Snowmaster W651

Nexen 245 45 R19 102V XL Winguard Sport

Michelin 245 45 R19 102V XL (AO) Pilot Alpin 5

Nokian 245 45 R19 102V XL WR A4 Kış Lastiği (Yeni Hyundai Tucson)

Starmaxx 245 45 R19 102V Reinf İce Gripper W850 Kış Lastiği

 

hyundai tuscon kış lastiği

]]>
225/45R18 Ebat Kış Lastiği Modelleri ve Kullanan Araçlar http://www.kislastigifiyatlari.net/225-45r18-ebat-kis-lastigi-modelleri-ve-kullanan-araclar/ Sat, 19 Aug 2017 14:30:21 +0000 http://www.kislastigifiyatlari.net/?p=2585 Volkswagen, Toyota, Opel, Nissan, Audi ve Bmw markaları ürettikleri araçlarda 225/45R18 ebadını uygun bulmuşlardır.
Michelin markası X-Ice Xi3 kış lastiğinde ve Yokohama markası iceGUARD iG52c ile Yokohama W.Drive V905 kış lastiklerinde 225/45R18 ebadını tercih etmişlerdir. 225/45R18 ebadı için diğer kış lastikleri aşağıda ki gibidir.
Pirelli Winter Sottozero 3
Pirelli Winter Sottozero Serie II Run Flat
PirelliWinter Sottozero Serie II
Bridgestone Blizzak WS70
Bridgestone Blizzak WS80
Bridgestone Blizzak LM001
Dunlop Winter Maxx
Dunlop SP Winter Sport 3D
GoodYear Ultra Grip Ice WRT
Continental WinterContact SI

]]>
225/50R18 Ebat Kış Lastiği Modelleri ve Kullanan Araçlar http://www.kislastigifiyatlari.net/225-50r18-ebat-kis-lastigi-modelleri-ve-kullanan-araclar/ Sat, 19 Aug 2017 13:29:28 +0000 http://www.kislastigifiyatlari.net/?p=2582 225/50R18 ebadını Audi markası A6, S8 modellerinde kullanmıştır. Bmw, Honda Cr-V ve Peugeot da 225/50R18 ebadını tercih etmişlerdir.
Michelin markası X-Ice Xi3 kış lastiğinde 225/50R18 ebadını tercih etmiştir ve ayrıca Michelin markası dışında ise Yokohama W.Drive kış lastiği, Dunlop SP Winter Sport 3D, Bridgestone Blizzak WS80, Blizzak LM-32 ve Hankook markasının I-Pike Winter kış lastiğinde de 225/50R18 ebadı tercih edilmiştir.

]]>
225/55R18 Ebat Kış Lastiği Modelleri ve Kullanan Araçlar http://www.kislastigifiyatlari.net/225-55r18-ebat-kis-lastigi-modelleri-ve-kullanan-araclar/ Sat, 19 Aug 2017 12:40:59 +0000 http://www.kislastigifiyatlari.net/?p=2579 Aston Martin markasının V8 modelinde 1972-1989 yılları arasında ürettiği 5.3i motorunda 225/55R18 ebadını üretmiştir. Sadece Aston Martin markası değil Nissan Qashqai modelinde ve Peugeot 3008 modelinde de 225/55R18 ebadı tercih edilmiştir.
Michelin markası 225/55R18 ebadı için Latitude Alpin kış lastiğini ve X-Ice Xi3 kış lastiğini üretmiştir. Yokohama markası ise 225/55R18 ebadı için Ice Guard IG51V kış lastiğini üretmişlerdir. 225/55R18 ebadı için üretilmiş diğer kış lastiklerini aşağıda bulabilirsiniz.
Dunlop Winter Maxx
Bridgestone Blizzak WS70
Bridgestone Blizzak DM-V2
Bridgestone Blizzak WS80
GoodYear Ultra Grip Ice WRT
Hankook I-Pike RW11

]]>
225/60R18 Ebat Kış Lastiği Modelleri ve Kullanan Araçlar http://www.kislastigifiyatlari.net/225-60r18-ebat-kis-lastigi-modelleri-ve-kullanan-araclar/ Sat, 19 Aug 2017 11:42:01 +0000 http://www.kislastigifiyatlari.net/?p=2576 225/60R18 ebadını Jeep markası Cherokee modelinde, Honda CR-V, Nissan X-Trail araçlarında tercih edilmiştir.
Michelin markasının X-Ice Xi3 kış lastiğinde ve Falken markasının EuroWinter HS449 kış lastiğinde de 225/60R18 ebadı tercih edilmiştir. 225/60R18 ebadı için diğer kış lastikleri aşağıda ki gibidir.
Bridgestone Blizzak WS70
Bridgestone Blizzak WS80
GoodYear Eagle Ultra Grip GW-3
Hankook I-Cept Evo
Hankook I-Pike Winter

]]>
235/35R18 Ebat Kış Lastiği Modelleri ve Kullanan Araçlar http://www.kislastigifiyatlari.net/235-35r18-ebat-kis-lastigi-modelleri-ve-kullanan-araclar/ Sat, 19 Aug 2017 10:32:18 +0000 http://www.kislastigifiyatlari.net/?p=2573 Citroen C3 modelinde 2016-2017 yıllarında ürettiği 1.2i motorunda 235/35R18 ebadını tercih etmiştir. Citroen dışında ise opel markasının Vectra modelinde de bu ebad kullanılmıştır.
Michelin markasının Pilot Super Sport, BfGoodrich g-Force T/A KDW ile Pirelli P Zero System yaz lastiklerinde 235/35R18 ebadı uygun görülmüştür.
235/35R18 ebadı için ülkemizde henüz bir kış lastiği satışa sunulmamıştır.

]]>