Kış Lastiği Nereden Alınır ?

kış lastik fiyatları 2019

Kış lastiği satın almak isteyen kişilerin ilk başvurmaları gereken yer  POLATLASTİK.COM internet sitemizdir. Kış lastiği zorlu geçen kış şartları için oldukça önemlidir. Bu lastikler sayesinde araçlar karlı ve ıslak yollarda kaymaz ve herhangi bir kazanın yaşanmasının önüne geçilir. Geçtiğimiz yıllarda araçların kaymaması için tekerleklere zincir takılırdı. Ancak günümüzde bu işi kış lastikler görüyor. Kışa özel üretilen bu lastikler ani frenlemelerde dahi ıslak zeminlerde kaymayı en aza indirgiyor. Bu da trafik kazalarını büyük ölçüde azaltıyor. Kış lastiklerinin bu kadar önemli olmasından dolayı da devlet kış aylarında bu lastiklerin takılmasını zorunlu hale getirdi.

kış lastik fiyatları 2019

kış lastik fiyatları

 

En İyi Kış Lastiğini Nasıl Seçebilirim ?

Kış lastiğinin seçimi oldukça önemlidir. Kış lastikleri zorlu hava koşullarında aracı koruyan en önemli etkenlerden bir tanesidir. Bundan dolayı da kış lastiği seçimi dikkatli yapılmalıdır. Kış lastiklerinin yer tutuşu iyi olmalıdır. Bu lastiklerin hem ıslak, hem kuru hem de karlı zeminlerde kaymayı önlemesi gereklidir. Frenleme de dahi kaymayan lastikler en iyi kış lastikleridir. Hangi lastiği alacağı konusunda kararsız kalanlar ise sahip oldukları aracın üreticisinin önerdiği bir lastik olup olmadığına bakmalıdır. Şayet araç üreticisinin önerdiği bir lastik varsa bu kış lastiğinin alınmasında fayda vardır. Böyle bir öneri yoksa da yaz lastiğinin boyutlarında kış lastiğinin da alınması gereklidir.

Bütçeyi Sarsmayan Kış Lastikleri

Kış lastiklerini satın almak zorunludur. Aralık ayından itibaren herkesin aracında kış lastiğinin takılı olması gereklidir. Kış lastiğine geçmeyen kişiler ise ceza ile karşılaşacaklardır. Kış lastiğinin pahalı olmasından dolayı nasıl alacağını düşünen kişiler internet sitemizi ziyaret edebilirler. En kaliteli kış lastikleri en uygun fiyata web sitemiz aracılığıyla alınabilir. İnternet sitemizin araç sahiplerine sağladığı bu fırsat ile kişilerin cepleri yanmadan kış lastiklerini alabilelim

eleri mümkün olur. Kış lastiğine ayıracak fazla bütçesi olmayan ancak bu lastikleri alması gereken kişiler internet sitemizden kendileri için en uygun lastiği bulabilir. Kış lastiği fiyatları hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen kişiler de yine web sayfamızdan tüm lastiklerin fiyatlarını öğrenebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Yeni Michelin Alpin 6 Kış Lastiği başlıklı makalemizde kar lastiği, kış lastiği ve Michelin hakkında bilgiler verilmektedir.

Sayfayı Paylaş
error