Kış Lastiği Uygulaması Nedir ?

kış lastiği uygulaması 2019

Kış lastiği uygulaması Aralık ayında başlayan ve tüm araçların kış lastiği takmasını zorunlu hale getiren bir yaptırımdır. Ülkemizde kış ayları oldukça sert geçebiliyor. Pek çok ilde kış aylarında yoğun kar yapışları meydana geliyor. Böyle havalarda da yollar çok kaygan oluyor. Bu yüzden de aracın yolda kaymaması için Aralık ayından itibaren kış lastiği takılması zorunludur. Bu uygulama yalnızca araç sahiplerini değil farklı araçları ve insanları da korumak içindir. Uygulamaya Aralık ayında başlansa da kar yağışlarının erken başlaması durumunda daha erken de kış lastiklerine geçilmelidir. Böylece trafik çok daha güvenli bir hale gelecektir.

 

En İyi Kış Lastiği Hangisidir ?

Yeni bir kış lastiği alacak olan kişiler hangi lastiği almaları konusunda tereddüt yaşayabiliyor. Özellikle lastiklerin özellikleri pek bilmeyen kişiler alacakları lastikler konusunda kafa karışıklığı yaşıyor. Ancak kış lastiği alınırken araç üreticinin tavsiyesi göz önüne alınmalıdır. Araç üreticileri ölçü, yük sınıfı ve hız sınıfı hakkında bilgi verecektir. Buna göre de kış lastiği alınmalıdır. Ayrıca en iyi kış lastiği hangisi diye merak edenlere verilebilecek cevap karda en iyi fren yapabilen ve bu frenleme sırasında kayması en az olandır. Bunun dışına çekiş yönünden de yeterli olması gereklidir. İyi bir kış lastiği kışın ıslak zeminlerdeki performansı üst düzey olandır. Fakat ıslak zeminlerin yanı sıra kuru zeminlerdeki performansı da önemlidir.

Önerilen Kış Lastikleri Nelerdir ?

kış lastiği uygulaması 2019

kış lastiği uygulaması

Uzman kişiler kış lastiği önerirken kuru, ıslak ve karlı yolda fren performansına bakar. Ayrıca bir lastiğin üretim yılı ve ayının da kontrol edilmesi önemlidir. Bunların dışında bir lastiğin tüm tekerlere uyum sağlıyor olması de şarttır. Tüm bunlar göz önüne alınarak lastik tercihi yapılmalıdır. Hangi lastik alınacak olunursa olunsun başvurulacak adres POLATLASTİK.COM internet sitemizdir. Kış lastikleri konusunda önemli bir satış noktası olan web sitemiz en uygun lastiklerin de alınabileceği adrestir. Bu yüzden de kış lastiği alacak olan kişilerin ilk olarak internet sitemizi ziyaret etmesi gereklidir. Aracınıza en uygun olan kış lastikleri web sitemiz kolay bir şekilde satın alınabilir.

Bir önceki yazımız olan Kış Lastiği Nereden Alınır ? başlıklı makalemizde İyi Kış Lastiği, kış lastiği fiyatları ve Kış lastiği satın almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Sayfayı Paylaş
error